Klub "DEMKA"
Společnost postižených dětskou mozkovou obrnou v ČR

Obránců míru 78
261 02  Příbram VII.
Telefon: 0306/624 695
Fax: 0306/523 17
e-mail: alena.krizova@c-mail.cz

Logo

Klub DEMKA pracuje již od roku 1993 převážně s postiženými dětskou mozkovou obrnou (DMO), postižením, které získá člověk před nebo při narození, případně v prvních měsících života. Postižení se i při nejlepší léčebné péči a rehabilitaci nedá nikdy zcela odstranit, vzhledem k tomu, že vychází z jakéhokoliv postižení mozku. Z mozku vychází i psychika člověka a ta je u postižených DMO velice křehká. Postižení bývají citliví, často se těžko vyrovnávají s různými stresovými situacemi a změnami prostředí. Velmi důležité je pro ně klidné a vyrovnané rodinné zázemí a příznivé životní podmínky.

Právě z těchto okolností vycházíme v současné době ve své činnosti. Naším cílem je péče o rodinu, která žije s tělesně nebo nervově postiženým, péče o těžce tělesně postižené s DMO, ktří buď žijí zcela osaměle, nebo s rodiči, kteří jsou již v pokročilém věku. Snažíme se spolupracovat s celými rodinami, u osamělých postižených se zaměřujeme na možnost najít jim nové přátele, známé, pomocníky a na společných akcích jim dát možnost plného společenského vyžití.

U osob s postižením DMO je problematika o to složitější, že v dospělém věku přibývají ještě další diagnózy, které značně omezují jejich pohybové schopnosti a možnosti komunikace.

Postižení se spastickou formou DMO bývají považováni za nesvéprávné vzhledem k jejich špatným komunikačním schopnostem - nekoordinovaným pohybům a postižení řeči.

Činnosti Klubu DEMKA

Nabídka akcí na rok 2002 (doc, 91 kB)


[Domů  | Zpět]
Chcete-li se kontaktovat s touto organizací, použijte kontaktů na organizaci uvedených na této stránce na začátku.
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých je správcem tohoto Informačního systému pro zdravotně postižené.
Máte-li připomínky ke vzhledu stránky nebo je v textu překlep či chyba, pište na web@braillnet.cz